Přirozený výtok

10. února 2007 v 8:34 | Webmasterka(Ivča) |  →jak na potíže
Pochva je uvnitř vyplněna (podobně jako např. ústní dutina) speciální tkání,která se nazývá sliznice. Aby sliznice nevyschla a mohla chránit toto citlivé vnitřní prostředí před škodlivými organismy,musí být neustále vlhká.
Proto sliznice produkuje průhlednou nebo bělavou tekutinu,díky které se v pochvě udržuje správná vlhkost a správné pH. T´to tekutině se říká přirozený vaginální výtok. Jeho množství se během menstruačního cyklu mění v obvikle je větší ve dnech kolem ovoluce. Výto tě bude provázet po celý zbytek tvého dospělého života.
Přirozený výtok se projevuje jako bílé škrobovité skvrny na tvých kalhotkách,které mohou způsobit nepříjemný sálý pocit vlhkosti. Tento problém se dá velmi snadno vyřešit používáním intimek. Díky nim můžeš vnímat příjemný pocit čistoty po celý den - každý den.
Jestliže však u sebe zpozoruješ výtok,který
• nepříjemně zapáchá
• je hustý,anebo má tvarohovou konzistenci
• je nažloutlý nebo hnědý
• způsobuje pocit svědění nebo pálení
může to být projev infekce. Měla bys co nejdříve navštívit gynekologa nebo alespoň normálního lékaže,který ti předepíše potřebnou léčbu. Vaginální infekce mohou být způsobeny vnějšími i vnitřními vlivy.Dají se úspěšně léčit, ale jejich léčba vždycky patří do rukou lékaře!
Typy a triky....
.....jak předcházet zánětům.
Po použití toalety se vždycky utírej tepředu dozadu. Zabráníš tak šíření bakterií z konečníku do pochvy a do ústí močové trubice. Vzhledem k tomu,že se tyto otvory nacházejí těsně vedle sebe,mohly by bakterie způsobit infekci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama