Co pleti škodí?

15. září 2007 v 18:45 | Webmasterka(Ivča) |  →tipy na krásu
Jasně,krásná pleť je prostě krásná.I když o ni pečujete,možná nevíte,co ji právě nejvíc ničí..

Cigarety
Když chcete bezpodmínečně vypadat starší, než ve skutečnosti jste, potom kuřte. Pleť silné kuřačky je oproti nekuřačce vrásčitější. Nikotin je zabijákem životně důležitého vitaminu C. Ničí buňky, brzdí tvorbu kolagenu, který se stará o elastičnost tkání.
Tip: Stop nikotinu. Pokud se ho nedokážete zřeknout, potom užívejte denně vitamin C.
Uzeniny
Při konzumování párků zpravidla nemyslíme na to, že obsahují přibližně 25 procent tuku, salámy až padesát procent. Klobása
je tichým pomocníkem při přibírání na hmotnosti. Skrývá v sobě takzvané "zlé" tuky, obyčejně živočišného původu, které
se látkovou Výměnou nezpracovávají. Usazují se v tkáních a blokují odsun jedovatých látek. Jsou opravdovými tvůrci oblin a tukových polštářků na nepravém místě.
Tip: Kupujte pouze libové druhy uzenin a dávejte přednost výrobků z drůbeže.
Ocet
K závislosti na octu se ještě nikdo nepřiznal. Můžeme tedy zcela pokojně říci, že ocet ničí v našem trávicím systému citlivé enzymy, které nutně potřebujeme na rozklad potravin ve střevech. Bez nich by jídlo zůstávalo ve střevech, což je pro náš organismus škodlivé. Odpady ztvrdnou a nemohou se dostatečně rychle dostat ven. Následkem může být celulitida.
Tip: Ocet je třeba používat, jako každé jiné koření, velmi opatrně. Kupovat jen kvalitní, nejlépe ovocný. Místo octu přidávat do jídla citronovou šťávu,
Čokoláda
Představuje sladké pokušení s trpkým koncem. V tomto potěšiteli duše je ukryt pravý čert -až 60 procent cukru a 35 procent tuku. Je jasné, že to může zruinovat postavu. Lékaři objevili i další riziko: Příliš cukru "vraždí" vitaminy a minerály, odčerpává je z kostí, chrupavek a z důležitých orgánů. Tuky a kakaový prášek v čokoládě mohou velmi narušit trávení, což se projeví na pleti vyrážkami a uhry.
Víno
Říká se, že ve víně je pravda. Jedno nám však etiketa na láhvích neprozrazuje: Je v něm příliš síry. Pouze jediná láhev červeného vína obsahuje přibližně 200 miligramů síry, suchý bílý hroznový výběr dokonce 400 miligramů. Síra ničí vitamin B, který je důležitý pro nervový systém.
Tip: V suchém víně je méně síry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kami kami | 1. dubna 2008 v 17:17 | Reagovat

dík =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama